Coraz więcej firm kładzie nacisk w swoich działaniach na obsługę klienta na możliwie jak najwyższym poziomie. Wiąże się to często z zatrudnianiem osób nadzorujących pracowników oraz sam proces obsługi klienta, czyli kierowników biur.
Kierownika biura obsługi klienta – obowiązki
Dbałość o najwyższą jakość obsługi klienta – tak w skrócie można określić obowiązki osoby na stanowisku kierownika biura obsługi klienta. Nie da się ukryć, że to dość ciężka praca, bo decydującym jest w niej tzw. czynnik ludzki, czyli coś, co trudno zaplanować i w jakikolwiek sposób opanować i przewidzieć.
Zarówno klienci, jak i doradcy, mają prawo do gorszego dnia. Choćby najlepiej opanowany skrypt rozmów nie pójdzie wtedy tak jak powinien. Wszystko się posypie, a zarówno klient, jak i doradca zakończą rozmowę sfrustrowani, bez załatwionej jak należy sprawy.
Czy praca na stanowisku kierownika biura obsługi klienta się opłaca?
W zależności od funkcjonowania działu, realizacji planu sprzedażowego (o ile taki jest) oraz tego, jak współpracuje dany zespół, pieniądze za piastowanie stanowiska mogą wahać się od 4000 zł brutto do nawet 6- 7 tys. wzwyż. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie udźwignąć psychicznie ciężar zarządzania biurem, gdzie jedyne, czego można się spodziewać, to niespodziewane.